Galerie NEMESIS

Galerie Nemesis se orientuje na umění v oblasti fantasy, sci-fi a dobrodružných námětů od nejlepších českých a slovenských autorů.

Podrobné informace o naší nabídce naleznete >>> zde <<<.


 

Stálé expozice:

Knihkupectví Fantasya
Šafaříkova 370/11, Praha - Vinohrady
http://www.fantasya.cz

Kalendář
<<    11 / 2019    >>
PoÚtStČtSoNe
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Výpis akcí galerie
Výpis cizích akcí
Archiv akcí galerie
Přidat akci
Kontakt

5. května 62
140 00, Praha 4
e-mail: info@galerienemesis.cz

 

Partneři

Pevnost

Pevnost

Pevnost

Pevnost

Pevnost

Pevnost

Pevnost

Pevnost

Autoři

Zde máte možnost se dozvědět více informací o autorech v Galerii Nemesis. Vyberte z roletky a zobrazí se informace a díla autora.

Autor:      
Dominik Petr
Narozen: 23.09.1975
Město: Rosice u Brna
Web: www.dominikpetr.estranky.cz

Dominik Petr žije a tvoří v Rosicích na Brněnsku. V posledních letech se věnuje zejména ilustrativní tvorbě, od roku 2004 publikoval více než 100 ilustrací. Zpracovává myšlenkově náročnější texty z oblasti fantastiky. Je označován jako ilustrátor filozof. Získal si uznání od mnoha zahraničních autorů často věhlasných jmen. Jeho díla si našla své majitele jak v České republice, tak v zemích zahraničních (USA, Velká Británie, Francie, Německo, Švýcarsko, Rakousko, Nový Zéland).

Svými svéráznými ilustracemi obohatil knihy editora Martina Šusta - Trochu divné kusy 2 a 3. Prvně jmenovaný titul získal ocenění Akademie SFFH jako nejlepší antologie za rok 2006. Dále publikuje v časopisech Ikarie, Pevnost a v české edici amerického magazínu - The Magazine of Fantasy & Science Fiction, jehož je dvorním ilustrátorem. Spolupracuje s nakladatelstvím Laser-books, pro něž vytvořil logo a frontispis edice New Weird (nový směr ve fantastice). Dominik Petr byl jako výtvarník čestným hostem Parconu 2008, kde vystavoval svá díla spolu s významným britským malířem Lesem Edwardsem (tvořícím též pod jménem Edward Miller) a dalšími předními výtvarníky žánru fantastiky z ČR a SR. Parcon 2008 byl označován jako první světová konference New Weird.

Prozatím posledním projektem Dominika Petra je spolupráce na sbírkách básní autorky Jany Frankové „Trnová koruna“ a  “Život mezi prsty”.

Výtvarný projev Dominika Petra koresponduje s náročnými texty. Přesto své ilustrace tvoří s lehkostí a invencí, která vdechuje dílu neobyčejnou amosféru. Pracuje kombinovanou technikou, v níž první místo zaujímá kresba. Mnohovrstevnatá kresba tvořená různosměrnými liniemi propojenými v závěrečné fázi jemnými či razantními tahy štětcem. V kresbách primárně převládají valéry hnědé, bílá, černá a červená. Téměř vždy je součástí jeho kreseb figura, či její fragment, které jsou zasazeny do reálného nebo fiktivního prostoru.

Dominik Petr se vedle časopiseckých a knižních ilustrací úspěšně zabývá kresbou portrétů, identikitů (kresby pachatelů trestných činů podle výpovědi svědků) a krajin. Vzdálena mu není ani olejomalba, malba akrylovými barvami, či akvarel.