Zrození anděla
Název: Zrození anděla
Autor: Petr Dominik
s rámem

 

Rok: 2010
Rozměr bez rámu: 78,5 x 60 cm
Rozměr s rámem: 86 x 67 cm
Technika: Kombinovaná technika
Původnost: Originál
Cena: 28 000  CZK

ks

KOUPIT

Toto dílo bylo vystaveno na akci:

Fantasy, sci-fi a dobrodružství v obrazech a ilustracích 05.10.2010-06.11.2010 Jindřišská věž, Praha, Jindřišská ulice

Dominik Petr

Narozen: 23.09.1975

Město: Rosice u Brna

Web: www.dominikpetr.estranky.cz

Dominik Petr žije a tvoří v Rosicích na Brněnsku. V posledních letech se věnuje zejména ilustrativní tvorbě, od roku 2004 publikoval více než 100 ilustrací. Zpracovává myšlenkově náročnější texty z oblasti fantastiky. Je označován jako ilustrátor filozof. Získal si uznání od mnoha zahraničních autorů často věhlasných jmen. Jeho díla si našla své majitele jak v České republice, tak v zemích zahraničních (USA, Velká Británie, Francie, Německo, Švýcarsko, Rakousko, Nový Zéland).

Svými svéráznými ilustracemi obohatil knihy editora Martina Šusta - Trochu divné kusy 2 a 3. Prvně jmenovaný titul získal ocenění Akademie SFFH jako nejlepší antologie za rok 2006. Dále publikuje v časopisech Ikarie, Pevnost a v české edici amerického magazínu - The Magazine of Fantasy & Science Fiction, jehož je dvorním ilustrátorem. Spolupracuje s nakladatelstvím Laser-books, pro něž vytvořil logo a frontispis edice New Weird (nový směr ve fantastice). Dominik Petr byl jako výtvarník čestným hostem Parconu 2008, kde vystavoval svá díla spolu s významným britským malířem Lesem Edwardsem (tvořícím též pod jménem Edward Miller) a dalšími předními výtvarníky žánru fantastiky z ČR a SR. Parcon 2008 byl označován jako první světová konference New Weird.

Prozatím posledním projektem Dominika Petra je spolupráce na sbírkách básní autorky Jany Frankové „Trnová koruna“ a  “Život mezi prsty”.

Výtvarný projev Dominika Petra koresponduje s náročnými texty. Přesto své ilustrace tvoří s lehkostí a invencí, která vdechuje dílu neobyčejnou amosféru. Pracuje kombinovanou technikou, v níž první místo zaujímá kresba. Mnohovrstevnatá kresba tvořená různosměrnými liniemi propojenými v závěrečné fázi jemnými či razantními tahy štětcem. V kresbách primárně převládají valéry hnědé, bílá, černá a červená. Téměř vždy je součástí jeho kreseb figura, či její fragment, které jsou zasazeny do reálného nebo fiktivního prostoru.

Dominik Petr se vedle časopiseckých a knižních ilustrací úspěšně zabývá kresbou portrétů, identikitů (kresby pachatelů trestných činů podle výpovědi svědků) a krajin. Vzdálena mu není ani olejomalba, malba akrylovými barvami, či akvarel.