Jsou tady
Název: Jsou tady
Autor: Zeman Karel

 

Rok: 2000
Rozměr bez rámu: 47 x 32 cm
Rozměr s rámem:
Technika: Kombinovaná technika
Původnost: Originál
Cena: 9 000  CZK

ks

KOUPIT

Toto dílo bylo vystaveno na akci:

Napříč časem (autorská výstava Karla Zemana) 02.02.2012-01.03.2012 Galerie Nemesis, 5. května 62 (vchod z ulice Lounských), Praha

Karel Zeman

Narozen: 30.11.1950

Město: Spomyšl

Web: http://www.karelzem.cz

Vyučil se mechanikem polygrafických strojů, později maturoval na strojní průmyslovce. V současnosti žije v Jeviněvsi nedaleko Mělníka, kde také pracuje. Z počátku se výtvarnu věnoval spíše ze záliby, známější byl jako fotbalista.

Převážně se věnuje ilustracím z oblasti sci-fi a fantasy. Dále kreslí na zakázku karikatury k různým událostem. Je vášnivým sběratelem komiksů. Jeho obliba ve starých artefaktech se odráží v jeho malbě a kresbě, ve které často volí náměty se železniční tématiku, především období páry. Zajímají ho staré knihy ilustrované jeho oblíbenci – Miloš Novák, Bohumil Konečný, Zdeněk Burian, Gustav Krum aj., dále historie, film, Foglar, dobrodružství, indiáni, sport - fotbal. Je fascinován starou Prahou, především z obrazů Jaroslava Šetelíka, Václava Jansy, Jana Minaříka.

Ze současných malířů, ilustrátorů a kreslířů upřednostňuje Lubomíra Kupčíka, Pavla Čecha, Jiřího Gruse, Tomáše Kučerovského a spoustu dalších.