Dlouhá cesta
Název: Dlouhá cesta
Autor: Růžička Dan

 

Rok:
Rozměr bez rámu:
Rozměr s rámem:
Technika: Kombinovaná technika, airbrush
Původnost: Originál
Cena: 1 500  CZK

ks

KOUPIT

Toto dílo bylo vystaveno na akci:

Stálá expozice Londýnská 01.08.2012-31.12.2015 Knihkupectví Londýnská, Londýnská 81, Praha 2

Dan Růžička

Město: Vysoké Popovice

Web: www.danruzicka.cz

Narozen 22.7.1961 v Brně.

Kreslení se věnuje od dětství, kdy podléhal vlivu komiksových kreslířů z francouzského časopisu PIF Gadget. V mládí rozvíjel kresebné dovednosti pod vedením malíře Petra Skácela ( bratr básníka Jana Skácela). Vystudoval pedagogickou fakultu s oborem výtvarná výchova.replika órák Ve školství  pracuje od dob ukončení studií, od roku 1993 ve funkci ředitele - nejprve brněnské školy, v současnosti vede ZŠ a MŠ ve Vysokých Popovicích, kde od roku 2006 žije a tvoří. 

Komiksové kresbě se věnoval  zejména po osobním setkání a navázání přátelských vztahů s „Kájou“ Saudkem, koncem  80- tých a zejména v 90-tých letech  20.století. Vytvořil a publikoval asi 100 stran černobílých komiksových  příběhů,  několik desítek  stran barevných seriálů a také kreslil erotické komiksy. To již jako autodidakt propadá výtvarné technice Airbrush, kterou doplněnu o ilustrační kresbu používá dodnes. V roce 2006 na Airbrush art festivalu v Praze,rolex replika pořádaném s mezinárodní účastí, získal 1. místo za nejlépe vypracovanou ilustraci. 

Volně spolupracoval nebo spolupracuje s časopisy a novinami: Rovnost, Moravské noviny, Kometa, Bublinky, Ikárie.  Výtvarně pracuje na zakázku a věnuje se  volné tvorbě.