Ohnivá jeskyně
Název: Ohnivá jeskyně
Autor: Krásný Jan Patrik

cyklus ilustrací  pro knihu Dragon Chronicles - Labyrinth of Fire
Autor: Claire Hawcock
Editor: Chris Meiklejohn
nakladatelství: The Five Mile Press Pty Ltd. 2011 (Australia)
http://www.fivemile.com.au/books/childrens/fantasy/labyrinth-of-fire-2.html

Rok:
Rozměr bez rámu: 50 x 70 cm
Rozměr s rámem:
Technika: Digitální tisk na plátně
Původnost: Originál
Cena: 8 000  CZK

ks

KOUPIT

Jan Patrik Krásný

Narozen: 08.05.1955

Město: Praha 2

Web: krasnyart.eu

Narodil se 8. května 1955 ve slovenském Prešově. V letech 1976-1982 vystudoval Akademii výtvarných umění v Praze. Od dětství se zajímal o komiksovou kresbu, kterou po roce 1989 publikoval v různých časopisech a novinách.

Je členem Syndikatu autorů fantastiky,  ASFA (Association of Science Fiction and Fantasy Artists), CGSociety of Digital Artists a  zastoupen na webových   galeriích CGGallery.itsartmag, CGArena, Epilogue Net.

Jádrem jeho tvorby jsou ilustrace. Má na svém kontě přes 400 obálek, převážně k fantasy a sci-fi literatuře. V současné době vytváří tyto obálky převážně v počítačové grafice.

Jeho práce a kolekce se nacházejí v nejrůznějších soukromých sbírkách a galeriích v České republice i v zahraničí. Je členem Asociace sci-fi a fantasy malířů (ASFA). V roce 2002 získal ocenění od Evropské společnosti sci-fi (European SF Society) v kategorii Nejlepší malíř  V letech 1999 - 2004 byl nominován na cenu České akademie sci-fi, fantasy a hororu (SFFH). V roce. Česká akademie sci-fi, fantasy a hororu ocenila jej ocenila jako nejlepšího malíře v roce 2004, 2005 a 2006.

Svými pracemi je také zastoupen ve výročních antologiích SPECTRUM 14 (The Best in Contemporary Fantastic Art), EXPOSE 4 (Finest digital art in know universe) a EXOTIQUE 3 a 6 (Worlds most Beautiful CG Characters). Take v nejnovejsi antologii Phantasia - czech a slovak digital artist . V roce 2010 se podílel na knize How to Draw and Paint Dragon od Toma Kidda (Quarto press, London) a  navázal spolupráci se společností MGL London  (ilustrace pro knihu Dragon Chronicles- Labyrinth of Fire od Chrise Meiklejohna  a další projekty)