08.09.2011 - 30.09.2011 - Poslové temnoty

Galerie Nemesis, 5. května 62 (vchod z ulice Lounských)

Výstava toho nejlepšího z československé výtvarné tvorby v oblasti sci-fi, fantasy a dobrodružství začíná 8. září 2011 v pražské Galerii Nemesis. Vernisáž projektu s názvem POSLOVÉ TEMNOTY zahájí v 18 hodin guru české fantastiky Ondřej Neff. Jako hosta vernisáže pozvali organizátoři výstavy Petru Neomillnerovou, jednu z nejpopulárnějších spisovatelek české fantastiky. Návštěvníci budou moci shlédnout výbor z děl různých autorů do konce září letošního roku.

„Chtěli jsme výstavou ukázat, že fantasy a scifi není jen o jednorožcích a polonahých děvách. I v tomto žánru existuje dekadence a to nikoli pouze v pejorativním slova smyslu. Návštěvníci budou mít možnost se v rámci výstavy seznámit i se stručnou ukázkou z historie, jakým způsobem se v dějinách umění zobrazovali noční můry a monstra. A abychom podtrhli tu správnou atmosféru, rozhodli jsme se pro tentokrát vernisáž ozvláštnit krátkými ukázkami z knih od českých a slovenských žánrových autorů, k jejichž knihám se ostatně mnohá díla přímo vztahují. Ze své vlastní knihy přečte ukázku i Petra Neomillnerová,“ říká výkonná ředitelka Galerie NEMESIS Veronika Krištofová.

„Kromě autorů, které zastupujeme už delší dobu, představíme na výstavě také tři nováčky, a to Michala Šulka, finalistu naší výtvarné soutěže, dále pak malíře a grafika na volné noze Petra Vyorala a ilustrátora, storyboardistu a komiksového kreslíře Michaela Petruse,“ dodává Veronika Krištofová.

Mezi vystavovanými autory nechybí dále Zdeňka Boušková, Milan Fibiger, Michal Ivan, Karel Jerie, Karel Kadlec, Jana Komárková, Jan Patrik Krásný, Tomáš Kučerovský, Lubomír Kupčík, Roman Kýbus, Juraj Maxon, Tibor Paštrnák, Dominik Petr, Martina Pilcerová, Petr Šrédl, Jan Štěpánek a Martin Zhouf. 

 

 


 


www.galerienemesis.cz