03.02.2014 - 25.03.2014 - Galerie Nemesis uvádí

Galerie LURAGO, Palacekého 85, Chomutov

 

Galerie Nemesis pozvala návštěvníky na cestu do fantazie 

 
 
 
Milovníci žánru sci-fi  a fantasy v literatuře a filmu mají novou výstavu v galerii Lurago povinnou, ale váhat by neměli ani ostatní, neboť jen málokterá výstava o sobě může prohlásit, že představuje to nejlepší z české a slovenské výtvarné tvorby. O výstavě fantasy a sci-fi obrazů z galerie Nemesis je to však pravda, neboť do galerie Lurago přivedla obrazy takových osobností jako je Karel Jerie, Martin Zhouf či Jiří Houska. „Snažíme se spolupracovat s těmi nejlepšími autory v Čechách i na Slovensku,“ potvrdila galeristka Veronika Krištofová.
 
 
 
Ta společně s manželem Václavem Krištofem fantasy a sci-fi výtvarnou tvorbu původně sbírali, aby se před třemi lety rozhodli založit galerii Nemesis věnovanou obrazům s touto tematikou. „Fantasy a sci-fi výtvarná tvorba není jen o dracích a jednorožcích. Je to žánr, který obsahuje řadu výjevů, témat i výtvarných technik,“ odmítla Krištofová, že by fantasy a sci-fi obrazy neměly co nabídnout lidem, kteří tyto žánry v literatuře příliš nesledují. „Nakonec právě tyto dva žánry jsou v současnosti všude kolem nás. Podívejte se do kin nebo do knihkupectví a zjistíte, že výraznou část tvorby nyní tvoří fantasy a sci-fi, aniž bychom si to plně uvědomovali,“ připomněla Krištofová a dodala, že česká a slovenská fantasy a sci-fi výtvarná tvorba je na světové úrovni. „Řada autorů například spolupracuje s proslulými výrobci počítačových her,“ doplnila pro ilustraci.
 
 
 
Přesto jsou fantasy a sci-fi obrazy tak trochu opomíjenou Popelkou české výtvarné tvorby. „Mezi malíři i veřejností jsou tyto obrazy přijímány dobře, ale stále zde existuje dluh v rámci odborné sféry. Prozatím existuje jen minimum odborné literatury, jež by se věnovala tomuto výtvarnému vyjádření, přestože mezi tvůrci jsou akademičtí malíři jako Houska nebo Jerie,“ dodala Krištofová, jež společně s manželem v rámci galerie Nemesis napomáhá popularizaci této málo probádané výtvarné oblasti. Díky tomu si nyní mohou užít cestu do neprobádaných koutů fantazie také Chomutované.  
 
 
 
převzato - článek ze dne 12. 2. www.echomutov.cz
 
 
 
http://www.echomutov.cz/de/echomutov/bericht-aus-chomutov/kultur/item/3729-galerie-nemesis-pozvala-n%C3%A1v%C5%A1t%C4%9Bvn%C3%ADky-luraga-na-cestu-do-fantazie

sex shop xml : https://www.noktashop.org/sitemap.xml
sex shop xml : https://www.noktashop.org/sitemap_images.xml
sex shop xml : https://www.noktashop.org/sitemap_mobile.xml
sex shop xml : https://www.noktashop.org/sitemap_news.xml
sex shop xml : https://www.noktashop.org/sitemap_video.xml
sex shop xml : https://www.noktashop.org/feed_rss.xml
sex shop xml : https://www.noktashop.org/ror.xml
sex shop xml : https://www.noktashop.org/sitemap.html
sex shop xml : https://www.noktashop.org/sitemap2.html
sex shop xml : https://www.noktashop.org/sitemap3.html
sex shop xml : https://www.noktashop.org/sitemap4.html
sex shop xml : https://www.noktashop.org/sitemap5.html
sex shop xml : https://www.noktashop.org/urllist.txt


http://www.skks.cz/cs/kultura/galerie-lurago